Rr. Sheh Ahmet Pazari, Pal. Ambasador 3, Kati II, Apt. 13, Tirane 1010 Albania
+355 696090690

Pit Stop Mafia 2016

Sinopsi

Ne qytetin e harruar nga koha te gjithe duan para. BISHA, 30 vjec, njeri i diteve tona, ka biznesin e tij: lavazh, agjensi funeralesh dhe dasmash. Ai shpallet zot i aksidenteve ne ‘autostraden e vdekjes’ per ‘te vdekurit’ qe nderkaq vishen me kostume Armani dhe Guqi fallco (Gucci) dhe pudrosen ne agjencine e tij. Kjo nje dite mbaron. BISHA kerkon te zhduket per te mos ekzistuar.

Cast

Besard Kallaku
Dritan Kastrati
Rezart Veleshnja
Albana Perhati
Doruntina Vishe
Samuel Vargu
Emi Camaj
Marjana Kondi
Ardita Mullai

Informacion

Movie Title: Pit Stop Mafia
Country: Albania
Length: 90:00 mins.
Shooting Format: 4K
Camera: Sony F55 with Sony Prime lens

Stafi

Producer: Gent Prizreni Fatmir Koci
Executive Producer: Fatmir Koci
Director & Scriptwriter: Fatmir Koci
Camera: Shpendi Hoxha
Editors: Fatlum Nerguti
Music: Ermal Pepa Iljard Sheba
Production Design: Gerta Oparaku